Home page > Aktuality > Průzkum trhu - Kombinézy a blůzy

Průzkum trhu - Kombinézy a blůzy

Ministerstvo obrany ČR hledá výrobce a dodavatele letních a zimních kombinéz pro příslušníky osádek tanků a tankové techniky, a dále výrobce a dodavatele blůz pod balistickou ochranu.

Letní i zimní kombinéza musí chránit proti teplu a sálavému ohni, být odolná vůči chemikáliím a zajišťovat dobré hygienicko-fyziologické vlastnosti. Kombinéza by měla obsahovat nosné popruhy sloužící k vyprošťování posádky a kapsy oděvu musí umožňovat umístění osobní zbraně, ručních granátů, světlice a zásobníků pro samopal. Preferované barevné provedení je v černé barvě. Ministerstvo obrany uvažuje o pořízení letní i zimní varianty kombinézy v cca 31 velikostech v celkovém počtu až 4800 ks.

Blůza by měla umožňovat oblékání přes hlavu a základní materiál musí splňovat parametry maskovacího vzoru AČR pouštního (béžová) a lesního (zelená). Ministerstvo uvažuje o pořízení cca 15 velikostí, v celkovém počtu až 4 000 ks (béžový potisk) a až 55 000 ks (zelený potisk).

Společnosti, které mají zájem se do průzkumu trhu zapojit, se mohou obrátit na npor. Kateřinu Šimon na email simonk@army.cz do 20. října 2020.

Nahoru