Úvodní stránka > Aktuality > Průzkum trhu s protitankovými raketovými komplety dokončen

Průzkum trhu s protitankovými raketovými komplety dokončen

Pracovníci oddělení marketingové podpory obranných akvizic SVA MO v minulých dnech dokončili průzkum trhu s protitankovými raketovými komplety (PTRK) středního dosahu. Komplexní průzkum trhu prostředků PTRK zavedených a operovaných v členských a partnerských zemích NATO byl proveden s cílem dodat relevantní informace pro rozhodnutí o pořízení nejvhodnějšího systému pro potřeby AČR.

Důvodem pořízení nových PTRK je nahrazení morálně a technicky zastaralého výnosného systému PTRK 9P135 – 9K111M FAGOT s cílem zajistit schopnosti boje s obrněnými prostředky.

Integrovaný pracovní tým na základě takticko-technických požadavků identifikoval nejvhodnější varianty a následně oslovil tři přední světové výrobce, kteří jsou schopni armádě dodat komplety nejlépe vyhovující jejím požadavkům. Všichni výrobci byli pozvání do Prahy k prezentacím a odborným konzultacím. Následně byly rozeslány žádosti o poskytnutí informací (Request for Information), na jejichž základě byl vytvořen souborný materiál se základními parametry systémů a cenovými rozklady pro další rozhodování v rámci akvizičního projektu.

S ohledem na citlivost informací byli osloveni pouze výrobci systémů, nikoliv obchodní prostředníci a zprostředkovatelé obchodní činnosti. Ze stejného důvodu byla veškerá jednání neveřejná a o průzkumu trhu nebyla informována veřejnost.

Za projektový tým OdMPOA SVA MO:
Ing. Milan Dvořák, MSc.
Ing. Ladislav Havelka, manažer projektu průzkumu trhu

Fotogalerie

Nahoru