Úvodní stránka > Pozemní síly

Pozemní síly

PŘEHLED VÝZNAMNÝCH PROJEKTŮ VYZBROJOVÁNÍ
V ROCE 2015

POZEMNÍ SÍLY

Průzkumné čidlo – nákup

Průzkumné čidlo RVR (dále jen „RVR“) je určeno pro včasnou informovanost palebných jednotek o situaci ve vzdušném prostoru, zajištění bezpečnosti průletů vlastního letectva v oblasti působení jednotek pozemní protivzdušné obrany a k řízení palby jednotek na úrovni čety. RVR je integrováno do zavedeného automatizovaného systému velení a řízení palby protivzdušné obrany (dále jen „ASVŘP“). Prioritně je RVR předurčeno k podpoře bojových uskupení vybavených moderními přenosnými protiletadlovými raketovými komplety RBS-70 při jejich nasazení v zahraničních operacích. Dodávky v roce 2015 navazovali na dodávky uskutečněné v roce 2014.

Přezbrojení AČR útočnými puškami CZ 805 BREN A1/A2

Pořízení útočných pušek CZ 805 BREN A1/A2 v ráži 5,56x45 s příslušenstvím, podvěsných granátometů CZ 805 G1 v ráži 40x46 mm a ostatní vybavenosti ke zbraním, bylo realizováno na základě Rámcové smlouvy, uzavřené v roce 2013 se společností Česká zbrojovka, a.s.

Modernizace LOS

LOS je dělostřelecký průzkumný prostředek umístěný na podvozku BVP-1 a je začleněn do systému řízení palby dělostřelectva. Modernizace tohoto prostředku byla vyvinuta v roce 2014. Dodávky modernizované techniky byly ukončeny v souladu se smlouvou v listopadu 2015.


Modernizace 152 mm ShKH vz. 77

Dotaz ČTK 


Zprávy z tisku

SERVIS PANDURY

 

Otázka:

1. Kolik peněz bylo k dnešnímu dni vyčerpáno z rámcové smlouvy na údržbu a opravy vozidel Pandur?

 

Návrh odpovědi:

Ministerstvo obrany připravuje návrh nové smlouvy na servis vozidel Pandur, která by měla pokrýt údržbu a opravy vozidel na další 3 roky. Svými parametry by měla navazovat na současnou smlouvu z roku 2014. Vzhledem k tomu, že jde o materiál, u něhož předpokládáme, že bude přeložen v nejbližších týdnech vládě, podrobnosti v tuto chvíli bohužel není možno sdělovat.

 

K dnešnímu dni je smlouva vyčerpána ze 72%, protože byla letos navýšena. Do konce roku bude plně vyčerpána .

Státní podniky MO se podílí na opravách, které spadají do předmětu jejich činnosti, mají k nim potřebné vybavení a autorizaci. Pro úplnost – současná smlouva není podepsána se společností Czechoslovak Group, nýbrž s General Dynamics European Land Systems – Czech s. r. o.

 

 

 

Nahoru