Home page > Aktuality > 13. 4. 2017 - PRŮZKUM TRHU NA LEHKÁ TERÉNNÍ VOZIDLA VSTOUPIL DO DALŠÍ FÁZE

13. 4. 2017 - PRŮZKUM TRHU NA LEHKÁ TERÉNNÍ VOZIDLA VSTOUPIL DO DALŠÍ FÁZE

Průzkum trhu na lehká terénní vozidla vstoupil do další fáze

Ministerstvo obrany 28. dubna pořádá další Průmyslový den k možnostem modernizace lehkých terénních vozidel v armádě. Jedná se o součást marketingového průzkumu, jehož cílem je od dodavatelů získat podrobná data o parametrech nabízených vozidel včetně schopností, takticko-technických údajů, provozních údajů, nákladech či dalších datech zahrnující životní cyklus. 

Lehká terénní vozidla plní v Armádě České republiky nezanedbatelnou funkci v oblasti mobility a jsou neodmyslitelnými prostředky ozbrojených sil především v oblastech bojového zabezpečení a logistické podpory. 

Hlavní typy používané v současné době v AČR jsou vozidla UAZ a Land Rover Defender.  Oba typy vozidel, ač prošly modernizací, beznadějně technicky zastarávají, a proto ministerstvo obrany rozhodlo o jejich postupné obměně novým typem vozidla. 

Z tohoto důvodu MO ČR přistoupilo k provedení průzkumu trhu s lehkými terénními vozidly. 

Poptáváme vozidla v několika variantách

Nová terénní vozidla jsou požadována v několika variantách, a to kombi s pevnou střechou, variantou s nákladovým prostorem krytým plachtou umožňující přepravu materiálu a osob, skříňová varianta má umožnit zástavbu různého speciálního vybavení (např. ambulance), poptávanou variantou má být i vozidlo se zvýšenou balistickou ochranou proti lehkým pěchotním zbraním. 

Celý proces průzkumu trhu byl de facto zahájen Průmyslovými dny LAV ve Vyškově, které proběhly ve dnech 27. a 28. února 2017. V prostorách Vojenské akademie uchazeči o zakázku předvedli zástupcům ministerstva obrany a Armády ČR do detailu své produkty a technická řešení včetně dynamických ukázek na polygonu. 

Informace od dodavatelů do začátku června

Aktuálně pracovníci marketingového oddělení Sekce vyzbrojování a akvizic připravili Žádost o informace (Request for information - RFI), jejímž cílem je od dodavatelů získat podrobná data o parametrech nabízených vozidel včetně schopností, takticko-technických údajů, provozních údajů, nákladech či dalších datech zahrnující životní cyklus. 

Na případné poskytnutí informací mají dodavatelé čas odpovědět do 7. června 2017. 

Zároveň v rámci marketingového průzkumu bude 28. dubna 2017 uspořádán další Průmyslový den, kde budou účastníci seznámeni s aktuálním stavem projektu včetně detailnějších vysvětlení požadavků budoucího uživatele z hlediska naplnění projektu modernizace. 

Průmyslový den je neveřejný, určený pouze pro zástupce oslovených výrobců, zástupce Sekce vyzbrojování a akvizic MO ČR, Generálního štábu a specialisty z řad AČR. 

Informace obdržené od potenciálních dodavatelů poslouží pro zpracování souhrnného materiálu o možnostech modernizace lehkých terénních vozidel, který poslouží pro další plánování a rozhodování v rámci modernizačního programu.

Fotogalerie

Nahoru