Home page > Aktuality > 30. 5. 2016 PŘIPRAVOVANÉ OSLOVENÍ VÝROBCŮ A DODAVATELŮ - ŽÁDOST O ZASLÁNÍ INFORMACE (RFI) K PLRK

30. 5. 2016 PŘIPRAVOVANÉ OSLOVENÍ VÝROBCŮ A DODAVATELŮ - ŽÁDOST O ZASLÁNÍ INFORMACE (RFI) K PLRK

V souladu s plány rozvoje a modernizace AČR, Sekce vyzbrojování a obranných akvizic MO, oddělení marketingové podpory obranných akvizic, plánuje rozeslat v průběhu měsíce srpna 2016 RFI, Žádost o informace, možným domácím a zahraničním výrobcům a dodavatelům moderního prostředku protiletadlové raketové obrany.

V současné době se již s uživatelem dokončují prvotní operační požadavky nového moderního systému, které budou následně odsouhlaseny Radou pro plánování MO, využity pro prvotní oslovení průmyslu a zpracování prvotních analýz schopností průmyslových subjektů dodat tento produkt v plánovaných termínech modernizace.

Moderní protiletadlové raketové systémy krátkého a středního dosahu by měly nahradit v letech 2020 až 2024 současné protiletadlové raketové komplety 2K12 KUB.

Cílem tohoto modernizačního programu je zajištění obrany vzdušného prostoru ČR a podpora úkolových uskupení pozemních sil v souladu se schválenými koncepčními dokumenty MO Vládou ČR a cíli výstavby schopností NATO. AČR navýší kvantitativně a kvalitativně tímto modernizačním programem operační schopnosti protivzdušné obrany ČR proti všem prostředkům vzdušného napadení, včetně detekce a eliminace letadel, bezpilotních prostředků, vrtulníků, řízených střel s plochou dráhou letu, malorozměrných a nízkoletících cílů.

 

                                                                             

Fotogalerie

Nahoru