15. 11. 2016 - ČÁSLAV - MODERNIZACE ALIANČNÍ INFRASTRUKTURY (STANOVIŠTĚ TESTOVÁNÍ MOTORŮ)

img_0034.jpg
  • 16.11.2016
  • Jiří Duchoslav

Dne 15. Listopadu 2016 se za účasti náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany, Mgr. Daniela Koštovala, uskutečnilo slavností převzetí dokončeného díla „Čáslav - modernizace alianční infrastruktury (stanoviště testování motorů)“. Dílo španělského dodavatele Industria de Turbo Propulsores, S.A., (ITP) předal výkonný ředitel společnosti ITP pan Iňaki Ulizar.

Realizované dílo představuje modernizaci stávajícího stanoviště testování motorů na letecké základně v Čáslavi s dosažením nižších hodnoty hluku, vibrací konstrukcí a dosažení optimální parametry pro testování leteckých motorů a letounů zavedených v AČR. Bylo hrazeno z prostředků NSIP s náklady 101 623 890,- Kč a předáno se tříměsíčním předstihem v požadované kvalitě při splnění stanovených hlukových parametrů.

Slavnostního předání se zúčastnil velitel Vzdušných sil AČR – generálmajor Ing. Jaromír Šebesta, ekonomický a obchodní přidělenec velvyslanectví Španělska v Praze, pan Fermín López, plk. doc. Ing. Pavel Maňas, Ph.D. vedoucí katedry ženijních technologií Univerzita obrany a také místostarosta města Čáslav, Mgr. Daniel Mikš a místostarosta obce Chotusice, Milan Linhart.

Fotogalerie