16. - 17. 11. 2016 - NAVŠTÍVILA MINISTERSTVO OBRANY ČR NA POZVÁNÍ NÁMĚSTKŮ TOMÁŠE KUCHTY A DANIELA KOŠTOVALA DELEGACE SPOLKOVÉHO MINISTRA OBRANY A SPORTU RAKOUSKA

img_0041.jpg
  • 23.11.2016
  • Jiří Duchoslav

Ve dnech 16. – 17. 11. 2016 navštívila Ministerstvo obrany ČR na pozvání náměstků Tomáše Kuchty a Daniela Koštovala delegace Spolkového ministerstva obrany a sportu Rakouska, vedená generálním ředitelem Sekce III a Národním ředitelem pro vyzbrojování generálem Norbertem Gehartem.

Během jednání delegací se rakouská strana seznámila s prioritami MO ČR v oblasti vyzbrojování, průmyslové spolupráce a rovněž rozvoje schopností vzdušných sil AČR. Na žádost rakouské strany bylo na agendu jednání zařazeno rovněž téma Multinárodního logistického koordinačního centra - Multinational Logistics Coordination Centre (MLCC) se sídlem v ČR. 

Během návštěvy bylo dne 16. 11. 2016 podepsáno Memorandum o porozumění (MoU) o spolupráci v oblasti vyzbrojování (za ČR MoU podepsal náměstek pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic MO ČR Mgr. Daniel Koštoval, za AT stranu generál Gehart). ČR se tak stala jedinou zemí střední a východní Evropy, se kterou ministerstvo obrany Rakouska uzavřelo podobnou dohodu. 

 

Fotogalerie