8. 2. 2016 - 9. 2. 2016 - NÁMĚSTEK KOŠTOVAL JEDNAL S FRANCOUZSKÝM PROTĚJŠKEM O OBRANNÝCH AKVIZICÍCH

Náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval se svým francouzským protějškem generálním ředitelem národního úřadu pro vyzbrojování (DGA), Hubertem L´Ebralym
  • 17.2.2016
  • Jiří Duchoslav

Ve dnech 8. – 9. února 2016 proběhlo v Paříži jednání náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniela Koštovala se svým francouzským protějškem generálním ředitelem národního úřadu pro vyzbrojování (DGA), Hubertem L´Ebralym. Setkání se konalo u příležitosti v pořadí již 17. schůze francouzsko-českého výboru pro vyzbrojování, který se pravidelně schází již od roku 1998.

Obsahem prvního dne jednání se zástupci DGA byla bilance dosavadní spolupráce, diskuze o probíhajících projektech a zejména o možnosti prohloubení spolupráce obou zemí v oblasti obranných akvizic. Dále byl diskutován rozvoj vyzbrojování a průmyslové základny ve vztahu k aktuálnímu politicko-bezpečnostnímu vývoji v rámci EU i mimo ní.

Část jednání byla věnována společné bezpečnostní a obranné politice EU včetně úvah na vytvoření „společné evropské armády“.

Druhý den proběhl na českém zastupitelském úřadu v Paříži francouzsko-český průmyslový den, který společně zahájili náměstek Koštoval, velvyslankyně ČR ve Francii Marie Chatardová a generální ředitel DGA Hubert L´Ebraly. Průmyslového dne se kromě zástupců MO ČR a  DGA zúčastnila řada podniků českého a francouzského obranného průmyslu. Na okraj průmyslového dne projednal Daniel Koštoval s několika francouzskými firmami aktuální stav a plánované akvizice MO ČR.

Fotogalerie