Průmyslový den k projektu „Taktický bezpilotní prostředek“

img_4482.jpg
  • 15.10.2018
  • Anonym

Ve středu 10. října 2018 se v prostorách Ministerstva obrany ČR uskutečnil Průmyslový den k projektu „Taktický bezpilotní prostředek“ zaměřený především na předakviziční část, která zahrnuje proces průzkumu trhu. Tato akce byla organizována Oddělením průzkumu trhu a analýz společně s Odborem průmyslové spolupráce Sekce vyzbrojování a akvizic.

Průmyslového dne se kromě významných osobností AČR a resortu MO zúčastnili vybraní zahraniční výrobci zapojení do průzkumu trhu společně se zástupci českého obranného a bezpečnostního průmyslu. Úvodní část Průmyslového dne zahájil Mgr. Lubor Koudelka, ředitel Odboru řízení a podpory, generálmajor Jaromír Zůna ze Sekce podpory a podplukovník Petr Šnajdárek z Odboru vojskového průzkumu a elektronického boje.

V rámci Průmyslového dne se účastníci seznámili s činností Oddělení průzkumu trhu a analýz a s hlavními body probíhajícího průzkumu trhu k projektu. Dále je zástupci OVPzEB seznámili s hlavními operačními požadavky a reagovali na zaslané otázky společností k dokumentu Žádost o informace (RFI). Ve druhé části programu Ing. Petr Hakl z Odboru průmyslové spolupráce představil možnosti kooperace s českými firmami se specifickým zaměřením ke konkrétní části projektu.

Průmyslový den slouží jako platforma pro lepší informační přehled pro oslovené potenciální dodavatele, na které se mají možnost lépe seznámit s požadavky AČR a přímo klást případné dotazy pro lepší upřesnění dalšího vývoje projektu a požadovaných parametrů.

Fotogalerie